Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 30.07.2021, meniny má Libuša.   

Kúpalisko otvárame v piatok 18. júna

Zverejnené: 15.06.2021 12:32:08 |   | vytlačiť
obr: Kúpalisko otvárame v piatok 18. júna

Plážové kúpalisko zaháji tohtoročnú sezónu v piatok 18. júna. Ešte predtým sa celý areál vyčistil, pokosil, orezali sa stromy, vyspravil a nanovo sa natrel bazén. Pripravené a vyčistené sú aj vnútorné priestory.

Otváracie hodiny zostávajú rovnaké ako počas minuloročnej sezóny. To znamená, že v júni bude cez pracovný týždeň otvorené od 12.00 do 19.00 hodiny a cez víkend od 9.00 hodiny. V hlavnej sezóne, teda počas júla a augusta bude otvorené od 9.00 do 19.00 hodiny s tým, že posledný vstup je o 18.00 hodine. 

Veľký bazén pre plavcov i neplavcov, na svoje si prídu aj najmenší

V areáli kúpaliska sa nachádza detský bazén a veľký bazén, ktorý je rozdelený na plaveckú a neplaveckú časť. Hĺbka bazénov v jednotlivých častiach je zreteľnej vyznačená podľa účelu jeho využívania.

Detský bazén je určený pre 8 ľudí. Má kruhový tvar, jeho priemerná hĺbka je 0,2 metra. Nachádza sa tu fontánka a chrlič vody. Od minulej sezóny je voda v detskom bazéne vyhrievaná tepelným čerpadlom, a to na 28 stupňov.

Kúpalisko otvárame v piatok 18. júna

Najobľúbenejšou atrakciou je tobogan

Kapacita vodnej plochy veľkého plaveckého bazéna je 220 ľudí, hĺbka je tu od 150 centimetrov do 240 centimetrov. Kapacita neplaveckého bazéna je 876 ľudí. V tejto časti sú aj dve detské šmykľavky a 43-metrový tobogan. 

Voda do bazénov sa napúšťa z verejného vodovodu pitnej vody a z vlastného zdroja vody na kúpanie. Trikrát denne sa v bazénoch kontroluje voľný chlór, reakcia vody pH, teplota a priehľadnosť vody, zápach vody a teplota vzduchu. Aktuálna informácia o teplote vody v jednotlivých bazénoch a o teplote vzduchu sa uvádza každý deň na viditeľnom a dostupnom mieste pri vstupe do areálu kúpaliska. Denná kapacita zariadenia je 2 000 ľudí. 

Na svoje si prídu aj športovci

Vo veľkom bazéne je voda recirkulovaná a dopĺňaná pravidelne podľa počtu návštevníkov. Výmena vody sa uskutočňuje aj na základe výsledkov kvality vody. V detskom bazéne je tiež recirkulovaná voda a dopĺňa sa pravidelne podľa počtu návštevníkov, výmena sa robí jedenkrát do mesiaca. Teplota vody v bazénoch musí byť najmenej 18 stupňov. Voda v brodiskách z antikory pri vstupe do bazénov sa v čase prevádzky vymieňa najmenej každú hodinu a pri každom mimoriadnom znečistení, čistenie a dezinfekcia sa robí každý deň. Kým v minulosti sa voda do bazéna napúšťala 18 až 19 dní, dnes je to o čosi menej. Bazén je napustený už za 10 až 11 dní.

V areáli kúpaliska sú tiež fontánky na pitnú vodu a vyhradený priestor na odpočinok, hry, šport pre deti a dospelých. Pre športovcov sú k dispozícii tri ping-pongové stoly, ihrisko na plážový volejbal a tri tenisové kurty s antukou. Požičať si môžete aj športové potreby. Zahrať si môžete bedminton, futbal na malé bránky, stolný tenis, nohejbal, ruské kolky, tenis, plážový volejbal či soft tenis. Návštevníci môžu využiť aj ponuku zapožičania relaxačných potrieb, a to slnečník alebo lehátko.

Kúpalisko otvárame v piatok 18. júna

Zóna s ležadlami a slnečníkmi

Návštevníci kúpaliska môžu využiť stravovacie služby, a to reštauráciu a bar pri bazéne, v tzv. zelenej časti kúpaliska. Čašníci tu návštevníkov obsluhujú v 360-stupňovom uhle. Takýto štýl je známy z pláží, napríklad je zaužívaný aj na Havaji.

Už niekoľko sezón je na kúpalisku aj zóna po obvode bazéna, ktorej súčasťou je zámková dlažba, ležadlá so slnečníkmi a sprchovacie rampy, ktoré spĺňajú potrebný štandard určený hygienickými normami. Pre vozičkárov je vytvorený bezbariérový prístup do bazénov, a to pri plaveckej časti od hlavného vstupu. Vchádzať môžu cez dvierka. 

(li)

Kúpalisko otvárame v piatok 18. júna

 


Novinky

30.07.2021 09:54:29 Naše mesto

Malé smetné koše na území mesta ničia vandali

V meste máme malé smetné koše, ktoré slúžia na zber pouličných smetí. Niektorí občania si ich však zamieňajú s kontajnerom ...

30.07.2021 07:47:41 Naše mesto

Opravujú schody pri Mestskom kultúrnom centre

Na schodoch pred Mestským kultúrnym centrom, v časti od knižnice po kaviareň, povypadával žulový schodový obklad. Mestské Technické služby schodisko ...

28.07.2021 10:13:17 Naše mesto

Očkujeme aj bez pozvánky: Kedy a kde?

VKOC Banská Bystrica (Komenského 12, bývalý Krajský súd) Piatok 30.7.2021 od 14:00 do 18:00 – vakcína Pfizer/BioNTech Piatok 30.7.2021 od 14:00 ...

28.07.2021 10:05:10 Naše mesto

Policajti v letných detských táboroch

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiari nad Hronom realizovalo v detských letných táboroch rôzne preventívne aktivity zamerané na bezpečnosť počas ...

27.07.2021 11:55:15 Šport

Veľká cena Slovenska v karate pre žiarskych karatistov úspešná

Po dlhých 15 mesiacoch sa na území Slovenska konečne konala medzinárodná súťaž v karate. Veľká cena Slovenska je našou najväčšou ...

27.07.2021 08:34:03 Kultúra

Beer fest v sobotu 21. augusta

Obľúbený Beer fest sa bude konať v Parku Štefana Moysesa, pri ovocnom sade aj tohto roku, a to v sobotu ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - stránka sa otvorí v novom okne
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne