Dnes je 17.02.2019, meniny má Miloslava.   

Hodnotíme športovú sezónu 2014

Zverejnené: 07.01.2015 12:07:36 |   | vytlačiť
obr: Hodnotíme športovú sezónu 2014

Mestský športový klub Žiar nad Hronom zastrešuje niekoľko športových klubov. Už pravidelne každý rok dosahuje väčšina z nich významné úspechy nielen v okresnom či krajskom ponímaní, ale vo veľkej miere konkurujú aj klubom na slovenskej a dokonca aj zahraničnej úrovni.

Oslovili sme trénerov niektorých klubov, ktorí zhodnotili rok 2014 a prezradili nám, s akými plánmi vstupujú do roku 2015.

Športovo strelecký klub

Marián Grúber: V našich podmienkach je tréningová činnosť vykonávaná každý piatok. Tak je to aj v decembri, keď oficiálne tento rok končíme 19. decembra a mladí strelci si budú vychutnávať čaro Vianoc. Potom je na každom strelcovi, koľko času bude venovať individuálnej príprave, pretože už 10. januára štartujú naši strelci na II. kole Extraligy a Ligy talentovanej mládeže, ktorá sa uskutoční v Martine. O týždeň neskôr budeme v našom meste hostiť najlepších strelcov na 1. Slovenskej streleckej lige, ktorú organizujeme pod názvom Novoročná cena mesta Žiar nad Hronom. Spomenuté akcie sú pre nás veľmi dôležité, pretože ide o kvalifikačné preteky na Majstrovstvá SR.

Z dosiahnutých úspechov v roku 2014 si najviac ceníme majstrovský titul Róberta Lásku, ktorý v disciplíne M 800 dokázal už niekoľko rokov po sebe presvedčivo zvíťaziť a aj v roku 2014 obhájiť titul majstra SR. V rovnakej disciplíne zvíťazil aj v Slovenskej streleckej lige, čím potvrdil, že v tejto disciplíne nemá premožiteľa. Ceníme si tiež víťazstvo našich mladých strelcov (Kováč, Šulek, Slašťan), ktorí v súťaži trojčlenných družstiev v streľbe zo vzduchovej pušky získali titul majstra SR. V neposlednom rade si ceníme poverenie môcť organizovať 1. Slovenskú streleckú ligu, čo je kvalifikačný pretek na Majstrovstvá SR.

V roku 2015 sa budeme uchádzať o poverenie organizovať v našom meste Extraligu a Ligu talentovanej mládeže, čo sú najvýznamnejšie strelecké podujatia. Očakávame, že nám bude umožnené organizovať ich v športovej hale, čo je podmienkou poverenia.

Atletický klub

Adam Pajunk, prezident klubu: Rok 2014 považujem za veľmi úspešný. V klube nastali isté zmeny, ktoré nás posunuli ďalej dopredu. Tento rok plánujeme ukončiť príjemným posedením a oslavou tohtoročných úspechov, ktorých bolo tento rok mnoho. Najvýznamnejší úspech dosiahol Lukáš Muha na Majstrovstvách Európy v krose, kde so slovenským družstvom skončil na 5. mieste.

Do nového roka prajem veľa zdravia a úspechov celému klubu a všetkým ostatným.

Cyklistický klub

František Sitora, tréner a manažér: Aké budú Vianoce cyklistov? Určite dám chalanom počas sviatkov voľno, zaslúžia si to. Sezóna bola dlhá. Po vianočných sviatkoch však budeme pokračovať v tréningu, ktorý bude zameraný na rozvoj v oblasti všeobecnej telesnej prípravy, hlavne pobyt na horách (bežky), veď Skalku máme pod nosom. Určite nezanedbáme ani regeneráciu (plávanie, saunovanie, masáže). V sezóne 2014 sme zaznamenali viacero dobrých výsledkov, ale medzi tie najvýraznejšie určite patrilo víťazstvo Davida Zverka v úvodnej etape Svetového pohára juniorov Trofeo Karlsberg, ku ktorému ešte pridal druhé miesto v záverečnej etape. Takýto výsledok od juniorských čias Petra Sagana nedokázal žiaden Slovák. Ziskom republikového šampióna potvrdil David Zverko, že titul je v správnych rukách. Kristián Zimány a David Zverko reprezentovali Slovensko na Majstrovstvách sveta v Španielsku. Veľmi si cením zisk titulu majstrov republiky v časovke družstiev, kde ako kadeti, tak aj juniori MŠK potvrdili svoje kvality a silu tímu. Kristián Zimány sa stal majstrom republiky v časovke do vrchu a po odchode Davida Zverka do belgického profesionálneho tímu Etixx bude určite lídrom slovenskej juniorskej reprezentácie. V kadetoch potešili výkony Adriána Foltána a Henricha Hascha na neoficiálnych Majstrovstvách Európy Jugendtour v Rakúsku.

FK Pohronie U12

Rastislav Urgela, tréner: Vianoce futbalovej U12 budú určite plné gólov a futbalových zážitkov z veľmi úspešnej sezóny, ktorá nám končí 19. decembra. My, tréneri, si doprajeme zaslúžený odpočinok spolu s hráčmi a budeme sa tešiť na 12. január, kedy nám začne prípravné obdobie do jarnej časti 2015.

V prvom polroku sme triumfovali v Lige prípraviek a úspešne nakukli aj do I. LMŽS. Stali sme sa vicemajstrami Slovenska v minifutbale mladších žiakov a žiačok základných škôl, 16. ročníka McDonald´s CUP 2014. V jesennej časti sme suverénne kraľovali I. lige mladších žiakov skupiny STRED a zimujeme na prvej priečke bez jedinej prehry. Na celoslovenskom turnaji Mini Champions Liga Slovensko 2014 sme skončili na peknom 5. mieste. Okrem toho sme zvíťazili na dvoch domácich a tak isto dvoch medzinárodných turnajoch, raz boli druhí a jedenkrát tretí. Bol to veľmi plodný rok pre nás všetkých.

Do ďalšieho obdobia si prajem, aby chlapci pracovali ako doteraz, nech ich futbal a šport naďalej baví. Samozrejme, zdravie pre všetkých hráčov, dobré študijné výsledky a veľa elánu v tréningu, len vďaka ktorému budú môcť napredovať a byť úspešní v tom, čo s láskou robia. Želám si, aby zápasy týchto malých talentovaných futbalistov navštevovalo v budúcom roku čoraz viac fanúšikov a športových priaznivcov, pretože si to za svoje výkony určite zaslúžia.

Karate klub

Ľubomír Striežovský ml., tréner: Rok 2014 bol pre Karate klub MŠK Žiar nad Hronom jubilejným. Hneď na začiatku roku sme si pripomenuli 40. výročie založenia klubu, kde sa na oslave stretlo mnoho vzácnych hostí, ktorí zasiahli do vývoja jedného z najstarších klubov na Slovensku. Som veľmi rád, že všetci , aj keď už väčšina nepôsobí v našom klube, vyjadrili obdiv nad smerovaním klubu a jeho výsledkami.

Výsledky pretekárov v roku 2014 radia tento rok medzi najúspešnejšie v histórii. Na 32 turnajoch sa nám podarilo vybojovať 287 medailí. Medzi najcennejšie patria určite tituly majstrov republiky (Sečkár, Vanka, Veisová, Jelžová, Rajčanová, Bugárová, Viglašská) a titul majsterky Európy v štýle Šitoryu (Jelžová). Na skvelých výsledkoch sa podpísala aj práca trénerského kolektívu (Striežovský ml., Tatár, Neudeker, Viglašský, Urblík, Černák, Červenka, Galetová) na čele s prezidentom Ľubomírom Striežovským st.. Aj mimo turnajov klub fungoval opäť ako jedna veľká rodina, za čo patrí vďaka všetkým našim členom a priaznivcom. Za výborné tréningové podmienky by som chcel poďakovať MŠK, mestu, 4. ZŠ na Jilemnického ulici, Súkromnej strednej odbornej škole technickej v Žiari nad Hronom a ZŠ v Hornej Ždani. V neposlednom rade ďakujem sponzorom a všetkým rodičom, bez ktorých si už neviem predstaviť výjazdy na turnaje či organizovanie súťaží.

Do roku 2015 prajem našim členom, našim priaznivcom a všetkým ostatným hlavne psychickú pohodu, pevné zdravie, nech aj o rok môžeme povedať, že končiaci rok bol super.

Plavecký klub Delfín

Miroslava Mesárošová, trénerka: Plavecký klub Delfín bol založený v roku 2000. V súčasnosti má približne 40 členov vo veku od 7 do 17 rokov. Prezidentom klubu je Peter Barančok a trénerkami Martina Bartková a Miroslava Mesárošová. Trénujeme 8 hodín týždenne. I keď sme mladý oddiel v porovnaní s ostatnými plaveckými klubmi, dosahujeme veľmi pekné výsledky. V tomto roku v Banskobystrickom pohári, ktorý je 5-kolový, získali naši plavci výborné výsledky. Zlatý pohár získali Andrej Považan a Alex Karkuš, strieborný pohár Martin Andreánsky a bronzový pohár získala Ema Barančoková. Aj výsledky z jarných Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti nám urobili radosť, kedy Ema Barančoková získala 2. miesto v znaku a 3. miesto za voľný spôsob, Martina Melisa Bartková 6. miesto v polohovom preteku, Alex Karkuš 1. miesto vo voľnom spôsobe, 2. miesta v znaku a motýliku, 3. miesta vo voľnom spôsobe a znaku a 4. miesto za motýlik, Kristína Kminiaková 3. miesto za motýlik a Tereza Veselá 2. miesto za motýlik. Plavcom sa darilo aj na jesenných Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti, kedy najlepšie výsledky dosiahli Ema Barančoková 2. miesto voľný spôsob a 3. miesto znak, Alex Karkuš 1. miesto znak, 2. miesto voľný spôsob, znak, motýlik a polohový pretek, 3. miesto motýlik a 5. miesto prsia a Tereza Veselá dve 3. miesta za motýlik. Začiatkom decembra reprezentovala na Majstrovstvách Slovenska v kategórii 2003, kde obsadila medzi silnou konkurenciou 8. miesto za motýlik 200 m, 10. miesto za motýlik 100 m a 10. miesto za polohový pretek. Plavcov však čakajú ďalšie M SR v kategórii 2000 - 2001, kde nás budú reprezentovať Alex Karkuš, Ema Barančoková, Šimon Veselý a Kristína Kminiaková.

Koniec roka je v našom klube už tradične venovaný našim najmenším. 20. decembra organizujeme už XIV. ročník Vianočných pretekov pre celý región, na ktorý vás srdečne pozývame. Počas sviatkov majú plavci od tréningov pauzu, trénovať začínajú 8. januára. Našim želaním v roku 2015 je dosiahnuť hlavne zlepšenie osobných rekordov každého plavca, získať popredné umiestnenia v rámci stredoslovenskej oblasti a Slovenska a pripraviť členov klubu na príkladnú reprezentáciu nášho mesta.

Tanečno-športový klub Stella

Stella Víťazková, trénerka: Členovia TŠK Stella sa stretávajú každoročne na tanečnom programe Vianoce v klube, na ktorom sú srdečne vítaní všetci naši podporovatelia, rodičia, starí rodičia a každý, kto má tanec rád. Úžasné na tomto programe je, že sa stretáva celý klub, všetci členovia a častokrát sa prídu pozrieť aj bývalí tanečníci. Len jedenkrát v roku tancujeme na vianočné skladby, skvelí rodičia a starí rodičia prinesú sladké dobroty a býva už tradíciou, že páry si navzájom vymenia vianočné darčeky a každý člen dostane špeciálny kalendár, na ktorom sú vyznačené všetky významné tanečné udalosti.

Tohtoročná bilancia je výnimočná, môžeme konštatovať, že to bol najúspešnejší rok v histórii TŠK Stella. Zásluhu na tom má pár Jaroslav Oboňa - Dominika Rošková, ktorí v latinskoamerických tancoch získali na Majstrovstvách Slovenska 2. miesto. V rámci Slovenského pohára v roku 2014 sú druhým najlepším párom na Slovensku a za povšimnutie stojí ich najväčší úspech, umiestnenie v medzinárodnom rebríčku WDSF - 105. miesto, kde súťaží viac ako 3000 párov z celého sveta. Silnú skupinu tvorí aj 8 juniorských párov. Najúspešnejším sa stal Jaroslav Ihring - Natália Varechová. Na Majstrovstvách Slovenska v štandardných tancoch si vytancovali 2. miesto, v desiatich tancoch skončili na 4. mieste, v latinskoamerických tancoch boli 5. V rámci Slovenského pohára v štandardných i v latinskoamerických tancoch sú na 2.mieste. Druhým najúspešnejším párom je Stanislav Kubáň - Zuzana Prausová a najlepší výsledok dosiahli na Majstrovstvách Slovenska v štandardných tancoch, obsadili 5. miesto, v desiatich tancoch i v latinsko-amerických tancoch boli 6. V rámci Slovenského pohára skončili v štandardných tancoch na 5. a v latinskoamerických tancoch na 3. mieste. Juniori získali 4. titul majstrov Slovenska v plesových choreografiách s choreografiou You will see...
Čo si priať do nového roku? Hlavne zdravie, aby sa naši športovci mohli rozvíjať a aby sa im splnili nie najtajnejšie túžby, či už živote, alebo v tanci.

 


Novinky

14.02.2019 10:06:52 Kultúra

Filmy, ktoré menia životný štýl prichádzajú do Žiaru nad Hronom

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta 26. februára do žiarskeho Kina Hron. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych ...

14.02.2019 08:48:12 Naše mesto

Žiarska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Desať monitorov dychu dostalo od Nadácie Križovatka Novorodenecké oddelenie Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom. Monitory kontrolujú dýchanie dieťaťa a ...

13.02.2019 14:30:15 Šport

Basketbal: Mladší žiaci si poradili s Liptovským Mikulášom

Sobota 09.02.2019 Mladší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Liptovský Mikuláš 79:29 Body: Kret a Kartík po 14 b., ...

08.02.2019 09:38:13 Naše mesto

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo viac ako 700 detí

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa minulý rok narodilo viac ako 700 detí. Chlapcov prišlo na svet o niečo viac ...

06.02.2019 10:54:29 Kultúra

Finančná podpora pre žiarsku knižnicu

Mestská knižnica Michala Chrásteka v minulom roku získala financie  z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Podarilo sa jej získať ...

06.02.2019 08:47:24 Naše mesto

Triedime odpad - kam s papierom?

Či si to uvedomujeme alebo nie, odpady sú našou každodennou súčasťou, sú výsledkom našej dennej spotreby doma, v práci či počas ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby prezidenta Slovenskej republiky
 Voľby do Európskeho parlamentu 2019