Dnes je 23.03.2017, meniny má Adrián.   

JAROMÍR NOHAVICA

Čas a miesto konania

11.05.2017 19:00 Námestie Matice slovenskej

Pozývame vás na koncert jednej z najväčších hudobných osobností "Československa"... pesničkára Jaromíra Nohavicu, ktorý premiérovo zavíta do Žiaru nad Hronom už 11.mája, keď o 19.00 h odohrá svoj koncert v Divadelnej sále SPSA EBG - bývalý Dom kultúry na Námestí Matice slovenskej.

Vstupenky v predaji už od 20. marca!

Vstupné: 28 EUR a 25 Eur bočné balkóny

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!
 

Hostia koncertu: Robert Kuśmierski (PL) a Pavel  Planka (CZ)

Jaromír Nohavica je významný, český, folkový pesničkár a osobitý spevák. Počas svojej kariéry hral s orchestrom, vypredal veľké haly a napísal aj texty pre opery. Zahral si aj vo filmoch.

Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Mária Rottrová. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo (náhodne) v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave a ako vyzretý pesničkár sa vyšvihol medzi folkovú špičku.

Jaromír Nohavica sa ako prvý český pesničkár stal nositeľom ceny Premio Tenco, ktorú už niekoľko desaťročí udeľujú v rámci Festivalu autorských piesní v talianskom San Remu. Pridal sa tak k interpretom zvučných mien ako sú Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava alebo Leonard Cohen, ktorí získali toto ocenenie v minulosti.

Odporúčame

KULICH & KOLEGIUM & BANÁŠ

Zábava

Pozývame vás na špeciálny prvo aprílový program folkrockovej skupiny Janko Kulich & Kolegium s populárnym spisovateľom Jožkom Banášom. ...

Masaryk

Kino

Prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľká gestá i veľké zápasy. Vo vnútri jeho srdca a duše bojovala ...

Únos

Kino

Posledný deň prvého roku mladej slovenskej republiky sa chýli ku koncu. Všetci oslavujú. Kráľ podsvetia Efendi, aj Prezident. ...