Dnes je 16.10.2018, meniny má Vladimíra.   

Na krátko (od 29 marca 2018)

Na krátko je dráma o chlapcovi Jakubovi, ktorý zistí, že celý jeho doterajší život bola lož. A ktorému nezostane nič iné, len okamžite dospieť a so stratou ilúzií sa vyrovnať, a alebo … skončiť zle.

Pomôcť mu nemôže nikto. Ani matka, pretože to ona mu klamala a tú rozprávku o oteckovi, ktorý sa mu nemôže venovať, pretože brázdi more na zaoceánskej lodi, si vymyslela. Ani otec, ktorý na neho v skutočnosti celý život kašľal a teraz sa chce starať, len preto, že o neho jeho “naozajstný” syn z manželstva nestojí. A nech je aký chce, kapitán teda rozhodne nie je. Ani sestra Pavlína, ktorá vo svojich šestnástich rokoch zistí, že život je úplne iný, než si ho predstavovala, a ktorej to zlomí srdce úplne rovnako.

Na krátko je príbeh o deťoch, ktoré dospievajú predčasne, pretože už tu nie sú celé rodiny, ktoré by ich chránili pred tým, aký svet skutočne je. A ktoré svoju skúšku z dospelosti musia zložiť predčasne. A o dospelých, ktorí nevedia, ako im pomôcť. Ako by mohli, keď nedokážu pomôcť ani sebe.

 

Originálny názov: Na krátko
Žáner: dráma
Rok: 2018
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Jakub Šmíd
Hrajú: Jindřich Skokan, Julie Issa, Petra Špalková, Marta Vančurová, Martin Fingerr a i.
Hudba: Martin Kyšperský, kapela Květy

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Na krátko, Facebook.

Odporúčame

Venom

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...

Pavol "hiRAx" BARIČÁK

Vzdelávanie

Pozývame Vás na motivačnú prednášku Pavla „Hirax“ Baričáka do Žiaru nad Hronom. Autor úspešných kníh sa vo svojej ...

Websterovci

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...