Dnes je 24.06.2019, meniny má Ján.   

Na krátko (od 29 marca 2018)

Na krátko je dráma o chlapcovi Jakubovi, ktorý zistí, že celý jeho doterajší život bola lož. A ktorému nezostane nič iné, len okamžite dospieť a so stratou ilúzií sa vyrovnať, a alebo … skončiť zle.

Pomôcť mu nemôže nikto. Ani matka, pretože to ona mu klamala a tú rozprávku o oteckovi, ktorý sa mu nemôže venovať, pretože brázdi more na zaoceánskej lodi, si vymyslela. Ani otec, ktorý na neho v skutočnosti celý život kašľal a teraz sa chce starať, len preto, že o neho jeho “naozajstný” syn z manželstva nestojí. A nech je aký chce, kapitán teda rozhodne nie je. Ani sestra Pavlína, ktorá vo svojich šestnástich rokoch zistí, že život je úplne iný, než si ho predstavovala, a ktorej to zlomí srdce úplne rovnako.

Na krátko je príbeh o deťoch, ktoré dospievajú predčasne, pretože už tu nie sú celé rodiny, ktoré by ich chránili pred tým, aký svet skutočne je. A ktoré svoju skúšku z dospelosti musia zložiť predčasne. A o dospelých, ktorí nevedia, ako im pomôcť. Ako by mohli, keď nedokážu pomôcť ani sebe.

 

Originálny názov: Na krátko
Žáner: dráma
Rok: 2018
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Jakub Šmíd
Hrajú: Jindřich Skokan, Julie Issa, Petra Špalková, Marta Vančurová, Martin Fingerr a i.
Hudba: Martin Kyšperský, kapela Květy

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Na krátko, Facebook.

Odporúčame

Psia duša 2 /dabing/

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...